References
English
klassenfoto

Venelased okupeerisid Eesti 1940. aastal, sakslased vaid aasta hiljem. Ajateenistus jäi- nii sakslastel kui ka venelastel oli noori terveid ajateenijad vaja. Nii juhtuski, et 1943 aasta suvel mobiliseeriti Tartu Poeglaste Gümnaasiumi 4.b klassi poisid Saksa sõjaväkke. Need, kes ajateenistuse nõuetele ei vastanud, kuulutati desertöörideks ning lasti maha. Põgeneda polnud võimalik.
Poistele said osaks nii idarinde õudused kui vangilaagrite raskused. Imekombel jäid mõned siiski ellu.

See dokumentaalfilm jutustab loo viiest klassikaaslasest. Üks poistest ei suuda nõukogude võimuga leppida ning otsustab koos oma vanematega vabasurma minna. Isa püstolilaskudest surevad mõlemad vanemad, kuid poeg jääb ellu ja paraneb. Ta elab üle uue okupatsiooni ning tervitab Eesti Vabariigi taassündi. See erakordne lugu on mõeldud kõigile, kes Eestis kalliks peavad, mõistmaks selle põlvkonna läbielamisi.

Eerik Purje – Eesti Elu.

logo Merits Productions
Lavastaja: Helga Merits
Jutustaja: Alan Morris
Kaamera: Ramaz Melasvilli
Toimetajad: Maaki Nurmeots ja Jaan Kolberg
Tootjad: Helga Merits ja Peeter Urbla
Filmi pikkus: 52 minutit

Eestikeelne filmi versioon on saadaval. Tallinnas, kaupluses Slothrop: www.slothrops.eeNew Yorgi Eesti Majas: www.estonianhousenewyork.com, või tellides: info@classof1943.info hind €15 + saatmiskulud ( Euroopas €2,55 mujal €2.75)).